Kamu Denetçiliği SınavıÖSYM 2014'de gerçekleştirilecek Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı (2014-KDK Uzman Yardımcılığı), 12 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

Sınava ön başvurular, 21-31 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılmıştır. Ön başvuru sonrası yapılan puan sıralamasına göre kesin başvuru yapacak sıralamaya dâhil olan adaylar (KDK tarafından duyurusu yapılmıştır.), 18-27 Kasım 2013 tarihleri arasında sınav ücretini ödeyerek sınava başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri (ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifreleri ile bireysel olarak elektronik ortamda yapacaklardır. Başvuru Merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklardır. Adaylar sınava başvurularını yapmadan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır.

“SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR” bilgi metnine, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Sınava başvuru yapacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adayların, sınava başvuru yapmadan önce Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından duyurulan başvuru koşullarını dikkatlice incelemeleri, tüm başvuru koşullarını taşıdıkları takdirde sınav ücretini yatırarak sınava başvuru yapmaları yararlarına olacaktır. Bu konuda Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan ayrıntılı bilgi alınmalıdır.

Kategori: Kategori