JANA Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman? – Jandarma Astsubay Sınavı | Nisan 2021

JANA Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman? – Jandarma Astsubay Sınavı | Nisan 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

JANA Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman?

ÖSYM 2017 JANA başvuru tarihlerini ve 2017 JANA sınav tarihini açıkladı. ÖSYM 2017 Sınav Takvimine göre,2016 JANA Sınavı Şubat 2017’de başvurular ise Ocak 2017 tarihleri içerisinde alınacak.

2017 JANA sınav tarihi, 2017 JANA başvuru tarihi ve 2017 JANA başvuru kılavuzu ile ilgili gelişmeleri takip etmek istiyorsanız takvim2019.com dan ayrılmayın…

2017-JANA Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı Başvuru İşlemleri

2017 JANA Başvuru bilgileri için lütfen tıklayınız

2017 JANA Başvuru işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız

2017 JANA Baraj Puanı Nasıl Belirlenecek?

2017 JANA’da Başarılı Olmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir? Adaylar yazılı sınav sonuçlarına göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak başarı sırasına konulacak ve değerlendirme sonucunda ikinci aşama seçme sınavlarına çağırılacak aday sayısına bağlı olarak bir baraj puanı belirlenecektir.

Yazılı sınav için belirlenen baraj puanını aşan adaylar, ikinci aşama seçme sınavlarına katılmaya hak kazanacaklardır. İkinci aşama seçme sınavları aşağıda belirtilen alt aşamalardan oluşmaktadır:

a) Belge İnceleme
b) Ön Sağlık Muayenesi
c) Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testleri (FKDT)
ç) Mülakat
d) Asker Hastanelerinde Sağlık Muayenesi

Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavlarının tüm aşamalarını kazanarak, ‘Muvazzaf Jandarma Astsubay Olur’ kararlı sağlık kurulu raporu alan ve yapılacak güvenlik soruşturması müspet sonuçlanan asıl sıradaki adaylar ile boş kalan kontenjanın tamamlanması için sıradaki yedek adayların okula kabulü yapılacaktır. Adaylar, Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursunda Beytepe / ANKARA’da muhtemelen Ağustos 2015 tarihinde başlamak üzere eğitim-öğretim göreceklerdir. Kesin kayıt kabul tarihiyle ilgili olarak adaylar daha sonra bilgilendirilecektir.

Başvuruların kabulü, yazılı sınavın uygulanması ve sonuçlarının değerlendirilmesinde Aday Başvuru Formundaki aday tarafından verilen bilgiler esas alınacaktır. Bu bilgilerdeki eksik ve yanlışlar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır.

Kılavuz, başvuru tarihleri arasında ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden yayımlanacaktır.

Jandarma Okullar Komutanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında imzalanan protokol uyarınca, Jandarma sınıfında Muvazzaf Astsubay yetiştiren Jandarma Okullar Komutanlığının, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Jandarma Astsubay Temel Kursunda öğrenim görecekleri seçmek amacıyla yazılı sınav yapılacaktır.

2017 JANA Saat Kaçta Başlayacak?

Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Şubat 2017 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınav saat 9.30’da başlayacak ve 2 saat (120 dakika) sürecektir.

2017 JANA ile ilgili güncel bilgileri bu sayfamızı sık kullanılanlara ekleyerek takip edebilirsiniz.

2007 JANA sınavı soru ve cevap anahtarı

2008 JANA sınavı soru ve cevap anahtarı

2009 JANA sınavı soru ve cevap anahtarı

2010 JANA Soru ve Cevapları

2011 JANA soru ve cevapları

2012 JANA soru ve cevap anahtarı

2013 Jana soruları ve Cevapları

Kategori: Jandarma Astsubay Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com