JANA Baraj Puanı Kaç?

JANA Yazılı sınavı puan hesaplaması neye göre yapılıyor? JANA Puan değerleri yıllık ortalama olarak sınava giren adayların başarı durumuna göre belirlenmektedir, Örneğin bu sene baraj puanı 48'di. Yazılı sınavları sanıldığı kadar zor değil! Kolayca yapabilir ve yeterli puanı alabilirsiniz. Normalde puanınızı en az 60 civarında tutmanızı tavsiye ederiz.

2017-JANA Sınavı,Şubat 2017 tarihinde yapılacak,başvuralar Ocak 2017 tarihleri arasında alınacak.Sonuçlar ise Mart 2017 tarihinde açıklanacaktır.

İkinci Aşama Seçme Sınavlarına belirlenecek taban puana göre çağrılmaya hak kazanan adayların sınav tarihi ve saati ile sınava gireceği komisyon bilgileri (http://www.jandarma.tsk.tr) internet sayfasında yayımlan acaktır.

Yazılı sınavda başarılı olan adayların ikinci seçim aşama faaliyetleri (ön sağlık muayeneleri, fiziki kabiliyet değerlendirme testi (FKDT) ve mülakat) Ankara’da icra edilecektir. İkinci aşama faaliyetleri ile ilgili bilgiler www.jandarma.tsk.tr genel ağ adresinden yayımlanacak olan İkinci Aşama Seçme Sınavları (Ön Sağlık Muayene, FKDT ve Mülâkat) Kılavuzunda yer alacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından; Jandarma Astsubay Temel Kursu’na girecek ada ylardan;şehit, malul gazi, muharip gazi çocuklarına, alınacak öğrenci adayı miktarı içerisinden %5 kontenjan ayrılacaktır. Yazılı sınavda başarılı olan en son adayın almış olduğu puanın %90’ını alan şehit, malûl gazi, muharip gazi çocukları başarılı sayılarak ikinci aşama (Ön Sağlık Muayene, Fiziki Kabiliyet Değerlendirme Testi ve Mülakat) sınavlarına çağrılacaktır.