Google Üniversite Seçimim Sistemi Nedir? – ÖSYM Tercih Kılavuzu | Nisan 2021

Google Üniversite Seçimim Sistemi Nedir? – ÖSYM Tercih Kılavuzu | Nisan 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

Google Üniversite Seçimim Sistemi Nedir?

Üniversite adaylarının seçim yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla Google, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Üniversite seçim rehberi niteliğinde bir çalışmaya imza attı. ‘Google Üniversite Seçimim’ adı verilen sitede adaylar, konum, bölüm ve puan bilgilerini girerek, kriterlerine uygun olan üniversite sayısını öğrenebiliyorlar.

Google Üniversite Seçimim Girişi için Tıklayınız

Mart’ta gerçekleşen YGS sınavı için adayların heyecanı dorukta. Öğrencilerin istedikleri Üniversite’ye gitmek için girdikleri YGS sınavının yaklaştığı şu günlerde Google, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle yeni bir projeyi hayata geçirdi.

‘Google Üniversite Seçimim’ adındaki bu proje öğrencilerin seçim yapmalarını daha kolay hale getiriyor. Üniversite Seçimim isimli site üzerinden adaylar, konum, bölüm ve puan bilgilerini girdikten sonra tüm üniversiteleri keşfetme imkanına sahip oluyorlar.

Google Üniversite Seçimim tanıtım videosu indir

Google Üniversite Seçimim nasıl kullanılır?

universitesecimim.withgoogle.com internet adresinden ulaşılabilen siteden faydalanmak için öncelikle oturum açılması gerekiyor. Bu sayede sistem üzerinde kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşanması mümkün oluyor. Sistem oturum açmadan da kullanılabiliyor.

Keşfetmeye nereden başlamak istersin? bölümü tamamen okulları konum, bölüm ve puan olarak ayırmak için hazırlanmış. Bu bölüm sayesinde seçim yapılmadan önce her detay paylaşılıyor.

Oturum açtıktan sonra karşınıza gelecek olan ekranın en altında bulunan ‘Tüm üniversiteleri keşfet’ linkine tıkladığınızda ise Devlet ve Vakıf Üniversiteleri olarak ayrılan bir bölüm çıkıyor. Bu bölümdeki seçeneklere tıklandığında üniversiteler alfabetik olarak listeleniyor.

Devlet Üniversiteleri bölümünde toplam 127 sonuç çıkıyor. Bu sonuçlardan herhangi birine tıklandığında ise o Üniversite hakkındaki bölüm detayları, konum, web sitesi ve Youtube kanalı gibi bilgilere ulaşılabiliyor. Ayrıca üniversitede sanal tur da yapılabiliyor.

‘Google Üniversite Seçimim’ sayfasında Üniversiteler hakkında bilgi almanın yanı sıra ‘Bağlan’ sekmesiyle adayların bu zor dönemi daha kolay atlatmalarına yardımcı olacak uzmanlara ulaşılıyor. Bu uzmanlar ile Hangout üzerinden canlı olarak fikir alma şansı veriliyor.

İlham al bölümünde ise Üniversite mezunlarının deneyimlerini anlattıkları videolar yer alıyor. Adaylar, farklı meslek gruplarındaki mezunların deneyimlerini izleyerek meslek seçimi konusunda fikir alabiliyorlar.

Bölümleri derinlemesine keşfedin,mezunlardan tavsiye alın ve kariyerinizi inşa edin

Son olarak Bana Özel sekmesine tıklandığında ise seçilen üniversiteler, hangoutlar ve önemli tarihlere erişilebiliyor.

Özellikle Mart 2018’de YGS sınavına girmiş olan öğrencilerin Üniversiteler hakkında bilgi almalarını, meslek seçimlerinde daha sağlıklı karar vermelerini ve üniversite sınavı konusunda merak edilenleri uzmanlardan bire bir öğrenmelerini sağlamak amacıyla sunulan ‘Google Üniversite Seçimim’ sitesine universitesecimim.withgoogle.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

Kategori: ÖSYM Tercih Kılavuzu

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com