Formasyon Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?Formasyon Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak,formasyon sonuçları ne zaman,formasyon sonuçları ne zaman açıklanacak,formasyon sonuçları ne zaman,ÖSYM Pedagojik Formasyon Sonuçları Açıklandı mı...

Bütün adaylar bugünlerde formasyon tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.Formasyon sonuçlarının bugün açıklanması beklenmekte.

PEDAGOJİK FORMASYON SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Pedagojik Formasyon Tercih Kılavuzu için Tıklayınız

Not: YÖK'ün en güncel Pedagojik Formasyon Açıklamalarına Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE KAYIT İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Programlara yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri programların bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Üniversiteler tarafından kayıtlar yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra 5 iş günü içerisinde yapılacaktır. Yerleşen adayların kayıt hakları yalnız 2015-2016 öğretim yılı için geçerlidir. Yerleşen adaylar kayıt işlemleri için ilgili üniversiteye başvuracaklardır.

ÖSYM’nin yükseköğretim kurumlarındaki kayıt işlemleri ile hiçbir ilişkisi yoktur. Bu konudaki başvuruların doğrudan ilgili yükseköğretim kurumlarına yapılması gerekmektedir. Adayların yerleştirildikleri programlara kaydolmaları/atanabilmeleri için ilgili kanun, tüzük, yönetmelik ve diğer mevzuatta belirtilen koşulları karşılamaları gerekir. Yerleştirildikleri hâlde ilgili mevzuatta öngörülen koşulları karşılamayanların yerleştirildikleri Üniversite tarafından kayıtları, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz. Bu nedenle adayların tercihlerini tamamlamadan önce ilgili kurumlar tarafından yayımlanan duyurular ve konu ile ilgili kanun, tüzük, yönetmelik ve diğer mevzuatı dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

2014 yılı için;

Yükseköğretim Kurulu’nun 14/11/2013 tarihli Genel Kurul toplantısında Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından ücret alınıp alınmamasının üniversiteler tarafından karara bağlanmasına, ücret alınacak ise devlet ve vakıf üniversiteleri tarafından belirlenecek miktarın 31 Ağustos 2013 tarih ve 28751 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ”2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları Ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar” da yer alan devlet üniversiteleri eğitim fakültelerinin ikinci öğretim programları için belirlenen ikinci öğretim ücretinin iki katını (2.054-TL) geçmemesine karar verilmiştir. 2014-2015 öğretim yılında ek yerleştirme yapılmayacaktır.

Kategori: ÖSYM Arşiv