En Yüksek Burs Veren Üniversiteler Hangileri 2018?

Üniversite eğitimine başlayacak öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan birisi ise en çok veren kurumların listesi. Peki 2017 - 18 eğitim öğretim yılı takvimi gereği geri ödemesiz yüksek miktarda hangi kurumlar burs veriyor.

2018 yılında en yüksek miktarda üniversite öğrencilerine verilecek kurumların listesi açıklandı. Başvuruları eylül ayı içerisinde tamamlanacak. İşte 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı içinde burs verecek kurumları listesi

İŞTE BURS VERECEK KURUMLARIN LİSTESİ

HACI ÖMER SABANCI VAKFI
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI
İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI
İSTANBUL TİCARET ODASI İTO,
VEHBİ KOÇ BURSU
SABANCI VAKFI
iSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ
21. YÜZYIL ANADOLU VAKFI MAHMUTBEY
A. NİHAT GÖKYİĞİT EĞİTİM SAĞ. KÜLTÜR SAN. VAKFI
ABDÜLKADİR ERİS EĞİTİM VAKFI
ABDURRAHMAN BİLİMLİ KÜLTÜRTÜR SA. SOS. VAKFI
ADEM ÇELİK BEYKENT VAKFI
AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI BURSU
ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İ.T.Ü.)
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (O.D.T.Ü.)
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (B.Ü.)
ANKARA ÜNİVERSİTESİ (A.Ü)
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (G.S.Ü)
DARENDİLİLER EĞİTİM VAKFI
DR. ALİ MÜMTAZ GÜRSOY VAKFI

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kuruluşlar belli oldu

Türkiye’de hayır işlerinde çalışmalar yürüten çok sayıda dernek ve vakıf bulunuyor. Bu vakıfların en büyük amaçlarından birisi de maddi olanakları kısıtlı olan öğrencilerin eğitimlerine destek vermek öğrenci eğitim masraflarının altında ezilmiyor. Şehir dışında yüksek öğrenimini yapmak üzere okuyan üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim desteği veren çok sayıda vakfımız bulunuyor. Bu vakıflar her yıl eğitim- öğretim yılının başında burs başvurularını kabul ediyor. Yapılan değerlendirmeler sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencileri tespit ederek her ay kendi bütçeleri oranında belirledikleri eğitim yardımını veriyorlar. Milyonlarca üniversite öğrencisi bu burslar sayesinde ailesine daha az yük olarak eğitimini sürdürmeye çalışıyor.

Üniversite öğrencilerinin maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimden yoksun kalmalarını bir nebze de olsa engellemeyi hedefleyen vakıflar, burs imkanı sunuyor. Vakıfların verdiği burs ücretleri 150 TL ve 400 TL arasında değişiklik gösteriyor. Öğrencilerin bir nebze de olsa sıkıntılarına çözüm sunmak için karşılıksız burs desteği vermeyi sürdürüyorlar. Bu kurumlar, eğitim süresi boyunca burs alma kriterlerine uygun belli sayıdaki öğrencilere aylık 150 TL ile 400 TL arasında değişen rakamlarda burs ödüyorlar. Vakıfların öğrencinin eğitim derecesine göre farklı burs alternatifleri bulunuyor.

İşte burs başvurusu yapabilecek üniversitelerin isimleri:

İstanbul Üni.
Hacettepe Üni.
ODTÜ
İTÜ
Boğaziçi Üni.
Ege Üni.
Ankara Üni.
Yıldız Teknik Üni.
Marmara Üni.
9 Eylül Üni.
Katü
Pamukkale Üniversitesi

Kategori: KYK Sorgulama