EKPSS Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar (ÖSYM-AİS 2020) – EKPSS Sınavı | Mayıs Ayı 2021

EKPSS Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar (ÖSYM-AİS 2020) – EKPSS Sınavı | Mayıs Ayı 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

EKPSS Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar (ÖSYM-AİS 2020)

2020 ÖSYM-Aday İşlemleri Sistemine Giriş için Tıklayınız

Sınav ücretini bankaya yatırmak, başvuru merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Sınava başvuru işleminizi kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlayarak aday başvuru kayıt bilgilerinizin dökümünü edininiz ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklayınız. Sınava başvuru işleminizi tamamladıktan sonra başvuru bilgilerinizi, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden başvuru süresi içinde mutlaka kontrol ediniz.

2020 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-EKPSS), 26 Nisan 2020 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurular, 24 Ocak-12 Şubat tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri (ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Okullar) ve Aday İşlemleri Sistemi (AİS) aracılığıyla alınacaktır.

– 2020 EKPSS’ye AİS’den başvuru yapmak için ÖMSS başvurusu yapmış olmak gereklidir. ÖMSS’de başvurusu olmayan adaylar, Başvuru Bilgilerinde bulunan Başvuru Merkezleri listesindeki herhangi bir başvuru merkezinden başvurularını yapabilirler.

– AIS üzerinde geçerli bir Ortaöğretim (lise), Ön lisans veya Lisans bilgisi mevcut olmayan adaylar, başvurularını herhangi bir başvuru merkezi aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Yerleri: ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Okullar, Aday İşlemleri Sistemi (AİS) Ödeme Yerleri:Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri, PTT İş Yerleri, İnternet bankacılığı ve Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

EKPSS Başvuru Ücreti Online Ödeme Yapmak için Tıklayınız

EKPSS Başvuru Ücretiyle ilgili malumatlar ilgili tarihler arasında ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr/) internet adresinde yayınlanacak olan başvuru kılavuz bilgilerinde detaylı bir şekilde yer alacaktır.

EKPSS 2020 Başvuru Kılavuzu İndirmek için Buraya Tıklayınız

Kategori: EKPSS Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com