e-YDS’de Önemli Değişiklik – ÖSYM e-YDS | Mayıs Ayı 2021

e-YDS’de Önemli Değişiklik – ÖSYM e-YDS | Mayıs Ayı 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

e-YDS’de Önemli Değişiklik

ÖSYM tarafından daha önce yayımlanan e-YDS kılavuzlarında, ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir. e-YDS’ye katılmak amacıyla sınav ücreti ödeyen bir adayın, sınava katılsın veya katılmasın ödeme tarihinden itibaren bir takvim yılı (12 ay) boyunca yeniden sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecektir.’ hükmü yer almaktaydı.

Ancak, dün yayımlanan e-YDS 2016/11 sınav kılavuzunun incelenmesi neticesinde; bu konu ile ilgili düzenlemeye gidildiği görülmüştür.

Bundan böyle e-YDS’ye katılmak isteyenler aynı dilden üç ayda bir sınava girebilecektir. Yani eskiden olduğu gibi bir sefer girdikten sonra on iki ay boyunca sınava girmeyi engelleyen kural değiştirilmiştir.

Ayrıca, ÖSYM tarafından Ankara’da yeni e-Sınav merkezinin açılmasından dolayı kapasite artışı olmuştur. Bu kapsamda, 12 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan e-YDS sınavı için Ankara’da 3000 kişilik kontenjan açılmıştır.

ÖSYM yaptığı bu önemli düzenleme ile akademik personel başvuruları, lisansüstü eğitim ve doçentlik başvurusu gibi birçok farklı alanda önemli bir kriter olan Yabancı Dil Sınavına (YDS) adayların daha sık aralıklarla girmesini sağlamıştır.

e-YDS Sınav Takvimi Tıkla İndir

Kategori: ÖSYM e-YDS

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com