e-YDS 2018/5 İzmir Kontenjanı İçin Başvuru İşlemleri – ÖSYM e-YDS | Mayıs Ayı 2021

e-YDS 2018/5 İzmir Kontenjanı İçin Başvuru İşlemleri – ÖSYM e-YDS | Mayıs Ayı 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

e-YDS 2018/5 İzmir Kontenjanı İçin Başvuru İşlemleri

Mayıs 2018 tarihli duyuru ile e-YDS 2018/5 İzmir kontenjanı için başvuruların İzmir’de e-sınav merkezi tadilatı nedeniyle Mayıs 2018 tarihinde alınacağı ilan edilmiştir. İngilizce alanında, Mayıs 2018 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olan e-YDS 2018/5 İzmir kontenjanı için başvurular, Mayıs 2018 tarihinde saat: 14.00’de başlayacaktır. Sınavda İzmir için kontenjan 108 olacaktır.

Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS’de kapasite artışı nedeniyle; e-YDS Kılavuzu’nda yer alan ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ koşulu itibariyle ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ şeklinde değiştirilmiştir.

Sınav, saat 14:30’da başlayacak ve 180 dakika sürecektir. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 14:15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir. Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına ve e-YDS 2018/5 Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebileceklerdir.

2018 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2017 e-YDS) Kılavuzu

Deneme e-Sınav Uygulaması

Başvuru İçin Tıklayınız

Kategori: ÖSYM e-YDS

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com