e-YDS 2018/5 İngilizce Başvuruları Başladı mı?e-YDS 2018/5 İngilizce alanında, Mayıs 2018 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacaktır. Sınava başvurular, Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Sınav, saat 14:30’da başlayacak ve 180 dakika sürecektir. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 14:15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 4200, İstanbul’da 431, olacaktır.(İzmir’de e-sınav merkezi tadilatı nedeniyle Mayıs 2018 tarihinde başvuru alınacaktır.)

Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

e-YDS’de kapasite artışı nedeniyle; e-YDS Kılavuzu’nda yer alan ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ koşulu itibariyle ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ şeklinde değiştirilmiştir.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir. Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına ve e-YDS 2018/5 Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebileceklerdir.

Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına ve e-YDS 2018/5 Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

2018 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2018/5) Kılavuzu
Deneme e-Sınav Uygulaması

Kategori: ÖSYM e-YDS