e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş – ÖSYM Aday İşlemleri | Şubat 2021

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş – ÖSYM Aday İşlemleri | Şubat 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş

ÖSYM’nin aday veya görevli şifresi ile giriş yapılan aşağıdaki uygulamalarına, E-Devlet Kapısı üzerinden güvenli giriş yapma özelliği eklenmiştir.

‘ Aday İşlemleri Sistemi (https://ais.osym.gov.tr)

‘ Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi (https://bmis.osym.gov.tr)

‘ Sınav Merkezi İşlemleri Sistemi (https://smis.osym.gov.tr)

‘ Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (https://kkis.osym.gov.tr)

‘ Görevli İşlemleri Sistemi (https://gis.osym.gov.tr)

Bu özellik ile ÖSYM şifresi kullanarak yapılan tüm işlemlerin, E-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak da gerçekleştirilme imkanı sağlanmıştır. ÖSYM şifresinin kullanımı ve edinimi ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

ÖSYM şifresi kullanılarak veya e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yapılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu adayın veya görevlinin kendisine aittir. Bu nedenle şifre hiç kimseyle paylaşılmamalıdır.

Ayrıca e-Devlet Kapısından ‘Tek Tıkla Giriş’ özelliği kullanılarak da yukarıda belirtilen uygulamalara güvenli giriş yapma, ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr)’ine erişilebilme ve ÖSYM sisteminde var olan sınav/yerleştirme sonuçlarını toplu olarak görme ekranına erişim özelliği eklenmiştir.

ÖSYM Merkezi (Bilkent-Ankara) ve Başvuru Merkezlerinde aday veya görevliye e-Devlet şifresi verme işlemi yapılmamaktadır.

e-Devlet Şifresi ile ÖSYM Sistemlerine Giriş Yapmak için Tıklayınız

e-Devlet Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

Kategori: ÖSYM Aday İşlemleri

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com