DUS ve TUS Tercihleri İçin Yabancı Dil Yeterliliği Duyurusu! – DUS ve TUS | Ekim 2020

DUS ve TUS Tercihleri İçin Yabancı Dil Yeterliliği Duyurusu! – DUS ve TUS | Ekim 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

DUS ve TUS Tercihleri İçin Yabancı Dil Yeterliliği Duyurusu!

DUS ve TUS Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

DUS ve TUS Tercih İşlemleri için Tıklayınız

2015 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2015-TUS) Sonbahar Dönemi ve 2015 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2015-DUS) Sonbahar Dönemi:Tercihlerin Alınması ve Tercih İçin Yabancı Dil Yeterliliği

Ekim 2015 tarihinde başlayan 2015-TUS Sonbahar Dönemi ve 2015-DUS Sonbahar Dönemi tercih işlemleri .. Ekim 2015 tarihinde sona erecektir.

26.04.2014 tarih ve 28983 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği’nin 12. maddesinin 3. fıkrasında yer alan “TUS ve DUS sonucuna göre yerleştirilme işleminin yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği aranır. Yabancı dil yeterliliği için İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birisinden Bakanlık tarafından yapılan ya da yaptırılan sınavdan veya ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında yüz üzerinden en az elli puan almış olmak ya da ÖSYM tarafından bu puana denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak şarttır.” hükmü yer almaktadır.

Bu hüküm gereğince; Bakanlık tarafından yaptırılan sınavda tercih yapabilmek için yabancı dil yeterliliğini sağlayan adaylar, 2014-TUS Sonbahar Dönemi veya 2014-DUS Sonbahar Dönemi sınavına başvuru yaparken ÖSYM’ye bildirmiş oldukları TC Kimlik Numaraları veya Yabancı Uyruklu (YU) numaralarının sınavı yapan kurum tarafından ÖSYM’ye bildirilmesini sağlamalıdır. Bakanlıkça yaptırılan sınavda yabancı dil yeterliliğini sağlayan adayların, ilgili kurum tarafından Merkezimize bildirilen kimlik numaralarının Merkezimiz kayıtlarındaki TC Kimlik Numaraları veya Yabancı Uyruklu (YU) numaralarından farklı olmaları durumunda bu adayların tercih işlemi yapmaları mümkün değildir.

Kategori: DUS ve TUS

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com