Diploma Denklik İşlemleri için Başvuru Ücretleri Ne Kadar? – YÖK | Şubat 2021

Diploma Denklik İşlemleri için Başvuru Ücretleri Ne Kadar? – YÖK | Şubat 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

Diploma Denklik İşlemleri için Başvuru Ücretleri Ne Kadar?

Yükseköğretim Kurulunca yurt dışı yükseköğretim diplomaları denklik ve tanıma işlemleri için 150, denklik ve tanımaya ilişkin diğer işlem ve dilekçeleri için 50 lira alınacak.

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), yurt dışı yükseköğretim diplomaları denklik ve tanıma işlemleri için 150, denklik ve tanımaya ilişkin diğer işlem ve dilekçeleri için 50 lira alınması kararlaştırıldı.

YÖK’ten yapılan açıklamada, yurt dışı yükseköğretim diplomaları denklik ve tanıma başvurularının kabulü, incelenmesi, geçici denklik belgesi verilmesi, tanıma veya denklik belgelerinin başvuru sahiplerine teslimi, sınav tebligatlarının yapılması işlemlerinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, Yükseköğretim Genel Kurulunun 12 Mayıs’taki toplantısında, YÖK’ün denklik işlemlerinin tesisi sırasında yaptığı yoğun yazışma, iletişim ve komisyon masrafları göz önüne alınarak, tanıma ve denklik başvuruları ile yeniden inceleme talepleri için 150 lira, denklik ve tanımaya ilişkin diğer işlem ve dilekçeleri için 50 lira alınmasına karar verildiği bildirildi.

Buna göre, 30 Mayıs’tan itibaren başvuru ve dilekçe ücretlerinin ilgili hesap numarasına yatırılması ve başvuru sahiplerinin veya vekillerinin makbuz örneği ile YÖK’e başvurması gerekiyor.

Kategori: YÖK

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com