DGS Başvuruları Uzatıldı mı?2018 yılı itibariyle yapılacak olan DGS sınavı başvuru tarihleri uzatılacak mı? Lisans eğitimine devam etmek isteyenler DGS başvuru sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor.

Başvuru bilgileri için lütfen tıklayınız.
Başvuru işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Dün itibariyle sona eren 2018 DGS sınavı başvuru tarihleri uzatılacak mı? ÖSYM tarafından düzenlenecek olan önlisans eğitimini tamamlamış lisans eğitimi için sınava girenlerin merakla sorduğu DGS başvuru tarihleri uzatılıyor mu? Konuya ilişkim ÖSYM'den açıklama geldi. İşte DGS başvuru tarihleri ve tüm detayları

DGS BAŞVURU TARİHLERİ UZATILACAK MI?

DGS başvurular Mayıs 2018 ile Haziran 2018 tarihleri arasında olacaktır. Başvuru ücretlerini ödemek için son gün Haziran 2018 olarak belirtilmiştir. ÖSYM tarafından yapılan açıklama neticesinde DGS başvuruları uzatılmayacaktır.

DGS NE ZAMAN?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları için yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Temmuz 2018 tarihinde tek oturumda yapılacak.

Sınavın başlama saati 10:00 olarak belirlendi ve sınavda adaylara 140 dakika süre tanınacak. Sınava katılan adaylar, 140 dakika boyunca sorulan sorulara doğru yanıt vermeye çalışacak.

Dün itibariyle sona eren DGS kayıt yenilemelerin ardından lise eğitimine devam etmek isteyenler AÖL kayıt yenileme tarihleri uzatılacak mı sorusunun yanıtını arıyor. 2018 yılı itibariyle Açık Öğretim Lisesi okuyan öğrenciler Mayıs'a kadar 3.dönem kayıt yenilemelerini gerçekleştirdi.