Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi – MEB | Ocak 2021

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi – MEB | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi Yapmak için Tıklayınız

MEB tarafından sınavlara hazırlanan öğrenciler ve mezunlar için açılacak olan destekleme ve yerleştirme kursları e-kılavuzu yayımlandı. Destekleme ve yerleştirme kursları için başvurular ve detaylar açıklandı.

Millî eğitim Bakanlığınca sınavlara hazırlanacak öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili e-kılavuz yayımladı. Buna göre;

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ya da özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmi veya özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden öğrencilerin başvurabileceği e-Kurslar 2. Dönem de merakla bekleniyordu. Öğrencilerin üniversiteye hazırlık dönemini kolaylaştırmak için hizmete sokulan 2. Dönem e-Kurs başvurularına kısa bir süre kaldı. Peki e-Kurs başvuruları ne zaman başlayacak? e-Kurs öğretmen ve öğrenci başvuruları hakkında detaylı bilgi

2017-18 e-Kurs kılavuzunun yayınlanmasıyla belli oldu. Kılavuza göre e-Kurs öğretmen başvuruları 12 Eylül 2016’da, e-Kurs öğrenci başvuruları ise Eylül 2017’de başlayacak.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî, özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile mezunlar için açılan kurslarla ilgili bilgilerin yer aldığı kılavuza göre, kursların açılış/kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları, kazanım testleri gibi iş ve işlemler, e- kurs (http://odsgm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr) modülü üzerinden yapılacak.

Resmî veya özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile açık öğretim öğrencilerine yönelik kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kursların ise yaygın eğitim kapsamında halk eğitim müdürlükleri sorumluluğunda açılacak. Ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11’inci sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8’inci sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12’nci sınıftaki öğrenciler ve mezun durumdaki kursiyerler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecek. Kurslarda her bir öğrenci/kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek.

Bu kurslar, özel öğretim kurumları veya herhangi bir yayınevi ile işbirliği içinde açılamayacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

2. Dönem e-Kurs öğretmen başvurularının alınma ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanma işlemleri MEBBİS üzerinden Şubat 2018 tarihleri arasında; 3. Dönem e-Kurs öğretmen başvuruları ise Haziran 2018 tarihleri arasında alınacak. 2. Dönem e-Kurs öğrenci başvuruları öğretmen başvurularının ardından EBA üzerinden Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 3. dönem başvuruları ise Haziran 2018 tarihleri arasında tamamlanacak. E-Kurs sınıf şubeleri 2. dönemde Şubat 2018’de 3. dönemde ise Haziran 2018 – Temmuz 2018’de belirlenecek. 2. Dönem E-kurs Şubat 2018’de EBA üzerinden hizmet vermeye başlayacak.

DESTEKLEME KURSLARI TAKVİMİ

2017-2018 Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu için Tıklayınız

EBA e-Kurs 2.Dönem Başvurularını Yapmak için Tıklayınız

Kategori: MEB

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com