2019 KPSS Başvuruları Ne Zaman Bitiyor? – KPSS Sınavı | Nisan 2021

2019 KPSS Başvuruları Ne Zaman Bitiyor? – KPSS Sınavı | Nisan 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2019 KPSS Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

KPSS Başvuruları Ne Zaman Sona Eriyor,KPSS Başvurularında Son Tarih Ne Zaman? İşte adayların merak ettikleri tarihler…

KPSS 2017 başvurularında son gün. Lisans ve Öğretmenlik mezunları için yapılacak olan KPSS başvuruları Mart’ta başlamıştı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama doğrultusunda KPSS başvuruları için bugün son. İşte ayrıntılar..

2017 KPSS ve 2017 ÖABT başvuruları için son gün ne zaman diye merak edenler için bu sorunun cevabı haberimizden takip edebilirsiniz. 2017 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için Temmuz 2017 tarihlerinde; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT),16 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır. Peki KPSS 2017 başvurusu son gün ne zaman? Sınav ücretleri hangi bankaya yatırılıyor?

2017-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. Bu nedenle 2017-KPSS’ye sadece A Grubu ve Öğretmenlik Kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

Sınava başvuru işlemleri,14 Mart 2017 başlayacak,27 Mart 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen 6 Kasım 2010 tarih ve 27751 sayılı Resmi gazete’de yayımlanan “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulunun 01.03.2013 tarihli kararı uyarınca, yurt dışında alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Bilgisi alanında başvuran adaylardan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca haklarında sınava girme kararı alınanların KPSS eğitim Bilimleri Sınavına girmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların da 2017-KPSS’ye kılavuzdaki kurallara uygun olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

KPSS ödeme yerleri

Ödeme Yerleri:Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.), ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

2017 KPSS Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

2017 KPSS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

Kategori: KPSS Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com