2018 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı mı? Tıkla-Öğren!2018 YKS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayın

YKS Tercih Sonuçları Öğren,YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı,2018 YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandığı anda takvim2019.com'da olacak.ÖSYM Tercih Sonuçları 2018.İşte Detaylar;

TYT ve YKS Haziran 2018 tarihlerinde yapıldı. Sonuçlarına göre, adaylardan Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında alınan tercihler doğrultusunda, 2018-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2018-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri Ağustos tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından veya e-kayıtlar Ağustos 2018 tarihleri arasında sisteminden yapılacak. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

Bir yükseköğretim programına yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve yükseköğretim programlarına yerleştirmede oluşan en küçük ve en büyük puan bilgilerine aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

2018-ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Tıklayın
2018-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler Tıklayın

Not: Açıköğretim (AÖF) Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemlerini Gerçekleştirmek için Buraya Tıklayınız