2018 YKS Soruları Yayınlanacak Mı? – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

2018 YKS Soruları Yayınlanacak Mı? – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018 YKS Soruları Yayınlanacak Mı?

ÖSYM, sınav sorularını açıklayacak mı? 2018 YKS sınav soruları yayınlanacak mı? İşte ÖSYM sınav soruları hakkında son durum…

YKS 2018 için heyecan dorukta. YKS adaylarının ise aklında 2018 YKS soruları ne zaman açıklanacak sorusu var. 2018 YKS bitti, soru ve cevapları ais.osym.gov.tr adresinden açıklanıyor. YKS soru ve cevaplarına takvim2019.com’dan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM geçen yıl, Haziran’da yapılan YKS sorularının tamamının ‘Temel Soru Kitapçığı’ adı altında, kurumun internet sitesinden kamuoyunun bilgisine sunulmasına karar vermişti.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM),Haziran’da yapılacak 2018-Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS) sorularının tamamının, kurumun internet sitesinden kamuoyunun bilgisine sunması bekleniyor.Geçen yıl Merkez yetkililerinden alınan bilgiye göre, ÖSYM Yönetim Kurulu,Haziran ‘da yapılan YKS’deki soruların tamamının ‘Temel Soru Kitapçığı’ adı altında, ÖSYM’nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulması kararı almıştı.

Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 2018-YKS sınavında sorulan soruların tamamının sınav tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin internet sitesinden “Temel Soru Kitapçığı” adı altında ÖSYM’nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulması bekleniyor.ÖSYM sorularının yayın organlarınca paylaşılması yasak olduğu için konuyla ilgili açıklaması şöyle olmuştu;

Başkanlığımız tarafından belirlenmiş olan yazılı ve görsel basında yayınlanmasına ilişkin usul ve esaslar kapsamında; talepte bulunan gazete ve televizyonların en geç ilgili tarihe kadar Başkanlığımız ile sözleşme imzalamaları durumunda yayın izni verilecektir.

YKS’de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz,dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Telif haklarından dolayı linki ÖSYM’nin sitesine yönlendirme yapıyoruz

ÖSYM 2018 YKS Soru ve Cevapları için Buraya Tıklayınız

ÖSYM 2018 YKS Soru ve Cevapları için Buraya Tıklayınız

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com