2018 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2018 YKS Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

2018 YKS Sonuçları Sayısal Verileri için Tıklayınız

Haziran 2018 tarihinde uygulamaya alınan YKS Sonuçlarının Temmuz 2018'de açıklanması bekleniyor.YKS Sınav sonuçları nereden öğrenilecek?

Adaylar YKS sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile (https://sonuc.osym.gov.tr) adresinden sonuçlarını öğrenebilirler.Ayrıca adaylar;2018 YKS Sonuçları Sayısal Bilgilerine ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr/) internet adresinden erişebileceklerdir.

YKS 2018 Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanır?

YKS sınavı dün gerçekleşti.Haziran günü sınava giren adaylar için şimdi de sınav sorularının açıklanma heyecanı sardı. Sınav yaklaşırken ÖSYM tarafından son dakika açıklaması geldi. Bu yıl YKS sınavı ile ilgili farklı bir uygulamaya giden ÖSYM sınav soru ve cevaplarının daha önceki yıllarda olduğu gibi tümünü açıklayacağını duyurdu. ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan son dakika açıklamasında Haziran 2018 günü yapılan YKS 2018 sınavının sorularının tamamının erişime açılacağını ilan etti. ÖSYM'nin bu açıklaması adaylar tarafından heyecanla karşılandı. ÖSYM bugüne kadar YKS sınav sorularının sadece yüzde 20'sini açıklıyordu. Ancak yapılan resmi açıklamaya ile ÖSYM 2018 YKS sorularının tamamını yayınlayacağını duyurdu.