2018 YDS Soru ve Cevapları ÖSYM Açıkladı mı? – Yabancı Dil Sınavı | Ocak 2021

2018 YDS Soru ve Cevapları ÖSYM Açıkladı mı? – Yabancı Dil Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018 YDS Soru ve Cevapları ÖSYM Açıkladı mı?

Eylül 2018 tarihinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2018-YDS Sonbahar Dönemi) giren adayların sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları; sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden Ekim 2018 Salı günü saat: 10:00’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Soru Kitapçığı Görüntüle” ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede sorunun bulunduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

2018 YDS Soru ve Cevapları ÖSYM Açıkladı Tıkla Öğren

2017 YDS Soru ve Cevapları ÖSYM Açıkladı Tıkla Öğren

YDS sorularının kaçı açıklandı?

İlk etapta saoruların %10′u herkese açılırken ancak sınava giren adaylar ÖSYM’nin sitesinden kendi soru kitapçıklarını görüp, yanlış ve doğrularını kontrol edebiliyorlar.

YDS sonbahar dönemi soru kitaçığının da yüzde onu bugün açıklandı. Ayrıca soru kitapçıkları da adayların erişimine açıldı. YDS soru kitapçığının %10′u yayımlandı sayfamızdan erişebilirsiniz. YDS sonuçları ile ilgili detaylar sayfamızın devamında.

YDS sonuçlarını öğrenmek için ne yapılmalı?

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme (https://sonuc.osym.gov.tr) üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gelişen internet teknolojisini aktif olarak kullanmakta olan ÖSYM tarafından sınava girecek adaylara YDS giriş belgesi gönderilmedi. Adaylar diğer sınavlarda olduğu gibi ÖSYM Aday İşlem Sistemi üzerinden belgelerini temin ederek, sınava girebildi. Heyecan ile beklenen YDS sınav sonuçları açıklamasının da çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. Bunun nedeni ise ÖSYM’ nin son dönemlerde yaptığı sınavlarda gelişen internet teknolojisini aktif bir şekilde kullanması sayesinde sınav sonuçlarını açıklamada zaman aralığını hayli kısaltmış olmasıdır. YDS sınav sonuçları içinde benzer bir açıklama bekleniyor.

ÖSYM geliştirdiği sınav kağıdı okuma sistemi ile YGS sınav sonuçlarını bir hafta gibi kısa bir sürede açıklamıştı. YGS sonuçlarının erken açıklanması YDS sınav sonuçları için de bir veri. YDS adayları büyük bir heyecanla sonuçların açıklanmasını beklerken sürenin bir hafta ya da 10 günü geçmeyeceği tahmin ediliyor.

Kategori: Yabancı Dil Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com