2018 YDS Sınavına Girerken Hangi Belgeler Gerekiyor? – Yabancı Dil Sınavı | Nisan 2021

2018 YDS Sınavına Girerken Hangi Belgeler Gerekiyor? – Yabancı Dil Sınavı | Nisan 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018 YDS Sınavına Girerken Hangi Belgeler Gerekiyor?

1-Sınav Giriş Belgesi (2018 YDS İlkbahar Dönemi Sınava Giriş Belgesi)sınava girerken yanınızda olmalıdır. Bu belgede fotoğrafınız, sınava gireceğiniz merkezin adresi ve salon numarası yazılı olacaktır.

2-Nüfus Cüzdanı veya buna denk Pasaport veya Ehliyet olmalıdır.T.C. Kimlik Numarası içeren Nüfus Cüzdanınız ya da geçerli (süresi henüz dolmamış) pasaportunuz veya ehliyetiniz olması gerekmektedir. Sadece zorunlu askerlik görevini ifa edenler ve askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi, nüfus cüzdanı/pasaport yerine kabul edilecektir. Bu özel durum muvazzaf askerler için geçerli değildir. Ehliyet vb. belgeler kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir. Daha önceki yıllarda sınavlara başvuran adaylara ÖSYM tarafından verilmiş eski kimlik kartları, özel kimlik belgesi olarak kullanılamaz.

3-En az bir adet fotoğraf olmalıdır.Sınavda salon görevlileri, Sınava Giriş ve Kimlik Belgenizdeki fotoğrafınızın sizi tanımada zorluk çıkardığı kanısına varabilirler. Bu durumda sınav görevlileri sizden, sizi kolaylıkla tanıtabilecek bir fotoğraf isteyebilirler. Bu amaçla, her adayın yanında kendini açık bir şekilde tanıtan ve yukarıda belirtilen özellikleri taşıyan bir fotoğraf bulundurması gereklidir. Her aday bu fotoğrafın arkasına T.C. Kimlik Numarasını, adını ve soyadını mutlaka yazmalıdır.

NOT: Adaylar, şeffaf pet şişesi içinde olmak şartıyla yanlarında su bulundurabilir ve alyansları ile sınava girebilirler. Ancak kalem, silgi vb. kırtasiye malzemesi; saat, cep telefonu, her türlü mücevherat, takı, saç tokası, bozuk para, çanta vs. ile sınav salonuna girilmesi kesinlikle yasaktır. Kalem, silgi, şekerleme, peçete vs. sınavdan önce salon görevlileri tarafından adaylara ücretsiz olarak verilecektir. Adayların sürelerini kontrol edebilmeleri için her sınav salonunda bir duvar saati bulunmaktadır.

2018 YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kategori: Yabancı Dil Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com