2018 YDS Başvurularını Engelli Adaylar İnternetten Nasıl Yapacaklar?2018 YDS Başvuruları adaylar tarafından Şubat 2018 tarihinde alınacak.İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yapan engelli adayların, dilekçeleri ile sağlık kurulu raporlarının bir örneğini Aday Başvuru Formuna ekleyerek başvuru süresi içinde ÖSYM’ye ulaştırmaları gerekmektedir. Bu adaylar daha önceki yıllarda yapılan sınavlarda sağlık kurulu raporlarını ÖSYM’ye göndermiş olsalar bile, bu durumlarını belirten bir dilekçeyi ve raporlarının bir örneğini Aday Başvuru Formuna ekleyerek ÖSYM’ye ulaştırmalıdır.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS İlkbahar Dönemi) Nisan 2018'de gerçekleştirilecek. Başvurular, Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.Sonuçlar Nisan 2018'de öğrenilebilecek.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS Sonbahar Dönemi) Eylül 2018'de gerçekleştirilecek,Başvurular, Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar Ekim 2018'de öğrenilebilecek.

2018 YDS Güncel Başvuru Bilgileri ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresi duyurular bölümünden bildirilecektir.

Adaylar 2018 YDS Başvurularını ÖSYM'nin (https://ais.osym.gov.tr/) internet adresinden bireysel olarak gerçekleştireceklerdir.

2018 YDS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 YDS Başvuru İşlemini Yapmak için Tıklayınız