2018 YDS Başvuruları Başvuru Merkezi Aracılığıyla Nasıl Yapılır?2018 YDS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 YDS Başvuru İşlemini Yapmak için Tıklayınız

Daha önce doldurduğunuz Aday Başvuru Formunuzu, kimlik belgenizi ve sınav ücretini yatırdığınız bankanın dekontunu yanınıza alarak, size en yakın Başvuru Merkezine gidiniz.Başvuru Merkezinde, görevli tarafından Aday Başvuru Formundaki bilgileriniz ile birlikte web kamerayla çekilecek fotoğrafınız elektronik ortama aktarılacaktır. Bu fotoğrafın, cepheden, yüzü açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş bir fotoğraf olması gerekmektedir. Sınav günü bu fotoğraftaki saç, bıyık, makyaj gibi tanınmada önemli rol oynayacak görünüm özelliklerinde bir değişiklik olmamalıdır. Sınav günü, fotoğrafınızdan kimliğinizi belirlemede güçlük çektiği takdirde, Salon Başkanının sizi sınava almayabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS İlkbahar Dönemi) Nisan 2018'de gerçekleştirilecek. Başvurular, Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.Sonuçlar Nisan 2018'de öğrenilebilecek.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS Sonbahar Dönemi) Eylül 2018'de gerçekleştirilecek,Başvurular, Ağustos - Temmuz 2018 tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar Ekim 2018'de öğrenilebilecek.

Özürlü adaylar bir üniversite veya devlet hastanesinden alınmış sağlık kurulu raporlarının bir örneği ile özürlerine ilişkin özgeçmişlerini ayrıntılı olarak anlatan bir dilekçeyi Başvuru Merkezine teslim etmek zorundadır.Başvuru Merkezi görevlisi, bilgilerinizi ve fotoğrafınızı elektronik ortama aktardıktan sonra, yazıcıdan alacağı 2018 YDS İlkbahar Dönemi Başvuru Kayıt Bilgileri adlı belgeyi kontrol etmeniz için size verecektir.

2018 YDS İlkbahar Dönemi Başvuru Kayıt Bilgileri adlı belgeyi kontrol ediniz ve bilgiler doğru ise imzalayıp görevliye onaylaması için geri veriniz. Onaylanmış fotoğraflı belgenizi ve İnternet Erişim Şifrenizi alınız ve saklayınız. (Mümkünse belgenin bir fotokopisini çektirip aslını ve kopyasını ayrı yerlerde saklayınız.)Başvuru merkezine gittiğinizde, Başvuru Hizmeti Ücreti olarak 3-5 TL arası bir bedel ödemeniz gerekecektir.

*** 2018 YDS İlkbahar Dönemi için ,Başvuru Bilgilerine Ulaşmak ve Başvurunuzu Yapmak için Tıklayınız