2018 YDS Aday Başvuru Formunu Nereden Alırım ve Nasıl Doldururum?Adaylar 2018 YDS Başvurularını Şubat 2018 tarihleri arasında yapacaklar. Başvurularını ÖSYM başvuru merkezlerine yapacak olan adaylar: Sınav kılavuzunun ilgili maddelerini dikkatle okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu doldurunuz. Forma kesinlikle fotoğraf yapıştırmayınız. Fotoğrafınız başvuru merkezindeki görevli tarafından çekilecek ve daha sonra elektronik ortama aktarılacaktır.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS İlkbahar Dönemi) Nisan 2018'de gerçekleştirilecek. Başvurular, Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.Sonuçlar Nisan 2018'de öğrenilebilecek.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS Sonbahar Dönemi) Eylül 2018'de gerçekleştirilecek,Başvurular, Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar Ekim 2018'de öğrenilebilecek.

Başvuru formlarında İnternet Erişim Şifresi İsteği başlığı altında bir bölüm bulunmaktadır. ÖSYM Başvuru Merkezi’ne yapacağınız başvuru sonrasında, sınava giriş belgesi çıktısı almak, sonuç öğrenmek vs. işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştireceğinize göre, başvuru formunuzdaki İnternet Erişim Şifresi İsteği kutucuğunu mutlaka doldurunuz. Bu sayede Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş için sizin adınıza başvuru merkezinde geçici bir şifre üretilecektir (bkz. Madde 5 e). Bu işlem ücretsiz olup en kısa sürede ÖSYM’nin internet adresinden geçici şifreyi değiştirmeniz gerekmektedir.

*** 2018 YDS Başvuruları Başlar Başlamaz,Başvuru Kılavuzunu Buradan İndirebilirsiniz.

2018 YDS Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız