2018 TYT YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2018 TYT YKS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında alınan tercihler, TYT YKS Yerleştirme sonuçları en geç bir hafta içerisinde açıklanacaktır.2018-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanır tamamlanmaz,ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarınızı,ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2018 TYT YKS Tercih Sonuçlarının duyurulması ile alakalı kesin tarih belirtilmemiştir.Ancak,2018 TYT YKS Tercih Sonuçlarının en geç bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.Üniversite kayıtlarının da Ağustos tarihleri arasında alınacağı ifade edilmektedir.

ÖSYM tarafından,2018 TYT YKS Tercih Sonuçları ile alakalı güncel bilgiler geldikçe sizlere anlık aktarmaya devam edeceğiz.2018 TYT YKS Yerleştirme Sonuçları hakkında detaylı bilgiye takvim2019.com sitemizden ulaşabileceksiniz.

2018 TYT YKS Yerleştirme Sonuçları Sayısal Bilgilerine Ulaşmak için Tıklayınız

*En Güncel Açıköğretim Fakültesi Bilgileri için BURAYA TIKLAYINIZ

*En Güncel KPSS Bilgileri için BURAYA TIKLAYINIZ