2018 TYT ve YKS Başvuru İşlemleri için Tıklayın! – Temel Yeterlilik Testi | Mayıs Ayı 2021

2018 TYT ve YKS Başvuru İşlemleri için Tıklayın! – Temel Yeterlilik Testi | Mayıs Ayı 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018 TYT ve YKS Başvuru İşlemleri için Tıklayın!

2018 TYT ve YKS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 TYT ve YKS Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

TYT ve YKS 2018 başvuru tarihleri belli oldu ne zaman yapılacak?

TYT ve YKS’ye başvurular Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Adaylar 2018-ÖSYS Kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz satışı yapılmayacak. Adaylar sınav başvurularını 3 TL karşılığında yapacak. Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış adaylarla mezun durumdaki adaylardan önceki yıllarda ÖSYS’ye başvurusu olan ve kayıtlarda geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklar.

12 Ekim tarihinde açıklanan yeni üniversiteye geçiş sistemi olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’de sınav süresi ve sınav ücretleri konusu merak ediliyordu.

Sınav süresi 19 Ekim tarihinde YÖK tarafından yapılan açıklamada ;

Temel Yeterlilik Testi (TYT) ‘de sorulacak 40 Türkçe ve 40 Matematik sorusu için 90 dakika süre verileceğini

Lisans Testi’nde sorulacak 40 Matematik,40 Fen Bilimleri,40 Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 , 40 Sosyal Bilimler-2 ile toplam 160 soruya 180 dakika süre verileceğini duyurdu.

Ayrıca sabah yapılacak Temel Yeterlilik Testinden sonra Lisans Testine geçmeden önce en az 2 saat ara verileceği duyuruldu.

Sınavların başlama saatleri YKS Başvuru Kılavuzunda belli olması beklenmekte. YKS 2018 Başvuruları Mart ayında yapılacağını ÖSYM Başkanı Prof Dr Mahmut Özer açıklamıştı.

YKS’de Açık Uçlu Soru Olacak Mı ?

ÖSYM Başkanı Prof Dr Mahmut Özer, Hürriyet Gazetesine verdiği röportajda Temel Yeterlilik Testinde 1 Türkçe , 1 Matematik sorusunu açık uçlu olarak olmasını planladıklarını söyledi. Lisans Testinde açık uçlu soru olması beklenmiyor.

YKS ücreti ne kadar olacak ?

ÖSYM Başkanı verdiği röportajda , YÖK ise yaptığı açıklamada YKS’nin 2 oturumu (TYT-Lisans) için toplam 120 TL sınav ücreti almayı planladıklarını açıkladı.

Özel Yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden yükseköğretim programlarına hangi puan türü ile başvurulabilir?

Özel Yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden yükseköğretim programlarına TYT puanı ile başvurulabilecektir. Bu programlara başvurabilmek için YGS-LYS sisteminde olduğu gibi TYT puanının da 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Kategori: Temel Yeterlilik Testi

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com