2018 TYT Soruları Nasıldı? İşte LYS Yorumları2018 TYT sınavı soruları nasıldı? Temel Yeterlilik Testi (TYT) soruları zor mu kolay mıydı? Üniversite öğrencileri adayı osym2018.com'da tartışıyor.

2018-TYT Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları İndir

2018-TYT Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları İndir

Temel Yeterlilik Testi (TYT) soruları nasıldı? TYT Soruları kolay mıydı zor muydu? Haziran cumartesi günü yapılan Lisans yerleştirme sınavı 2018 TYT yorumları osym2018.com'da.

TYT oturumunda adaylar ter döktü. 2018 TYT Fizik soruları nasıldı zor mu kolay mıydı?, Lisans yerleştirme sınavı Kimya soruları nasıldı zor mu kolay mıydı? , TYT Biyoloji soruları nasıldı zor mu kolay mıydı? Lisans yerleştirme sınavı (TYT) 2018 tüm sorular nasıldı zor mu kolay mıydı?

Üniversite adayları Lisans yerleştirme sınavı TYT ile ilgili yorumlarını osym2018.com'dan paylaşıyor.

Siz de 2018 TYT sınavı sorularının yorumlarını haberimizin yorum bölümüne yazın milyonlar TYT soruları ve yorumlarını okusun.

TYT SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Haziran cumartesi günü yapılan ve milyonlarca üniversite adayının katıldığı 2018 TYT sınav sonuçları Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak.

TYT SONUÇLARI NASIL KULLANILACAKTIR?

TYT’de 180 ve üzeri puan alan öğrenciler, YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan lisans programlarını ve ön lisans programlarını tercih edebileceklerdi

YÖK ATLAS UYGULAMASI İLE LYS PUAN HESAPLAMASIN YAPILABİLİYOR

Yükseköğretime geçiş sınavının yapıldığı bu günlerde YÖK tarafından üniversite sınavına giren adaylar için büyük fayda sağlayacak LYS puan hesaplama ve LYS Net Sihirbazı Atlas uygulamasını tanıttı. YÖK'un hayata geçirdiği atlas uygulamasıyla, artık öğrenciler YGS ve LYS sınavlarının ardından istedikleri bölüme girebilmek için kaç net yapmaları gerektiğini öğrenebilecekler. YÖK tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, Atlas uygulaması hesaplamaları daha önceden yapılan sınavlara ve ÖSYM verilerine göre hesaplanacak. Bu uygulama ile öğrencilerin en büyük sorunlarından birinin tarih olduğuna değinen YÖK, uygulamanın öğrencilere büyük fayda sağlayacağını beliryor. Girdikleri her sınavın ardından istedikleri bölüme girmek için kaç net yapması gerektiğini düşünen öğrenciler için YÖK tarafından gerçekleştirilen uygulama ile öğrenciler artık kaç net yaptıklarında hangi bölüme girebileceklerini öğrenebilecekler.

TERCİH İÇİN 180 PUAN ŞARTI VAR

Önümüzdeki haziran ayında yapılacak YKS’nin ardından adayların hem YKS hem de TYT yerleştirme puanları ortaöğretim başarı puanları eklenerek açıklanacak. Tercihlerde bu puanlar kullanılacak. YKS’de de tercih hakkına sahip olabilmek için 180 puan barajı olacak. YKS’de 180 ve üzerinde puan alanlar YKS puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan lisans programlarını ve önlisans programlarını tercih edebilecek. TYT’de 180 ve üzeri puanı olmayan adayların; sadece meslek yüksekokulu önlisans programları, açıköğretim programları ve TYT puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih etme hakları olacak.