2018 TYT Soruları Açıklanacak mı?

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM),Haziran tarihlerinde yapılacak TYT sınavlarının sorularının sınav sonrasında yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda açıklama yaptı. Peki ÖSYM TYT soru ve cevaplarını yayınlanacak mı? 2018 TYT ile ilgili detaylar osym2018.com'da.

2018 TYT Soru ve Cevap Kağıdını Görmek için Tıklayınız

2018 TYT Soru ve Cevaplarının Tamamını Görmek için Tıklayınız

Sınav sonuçlarını makul bir süreçte açıklamak istediklerinin altını çizen Başkan, Dolayısıyla süreyi öne çekme konusunda çok özel bir gayretimiz olmayacak. Ama makul bir süre içinde açıklamaya çalışacağız' değerlendirmesinde bulundu.TYT sonuçları ise Temmuz 2018'de açıklanacak.

Elbette sınavdan çıktıktan sonra öğrencilerin en çok merak ettiği sınav soru ve cevapları öğrenmek istemeleri oluyor. Peki ÖSYM bu konuda nasıl bir tutum sergileyecek. ÖSYM TYT soru ve cevaplarını sınavdan sonra yayımlayacak mı? TYT Soru ve Cevapları sınavdan sonra yayımlanacak mı? Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversite hayali kuran binlerce adayın gireceği Lisans yerleştirme Sınavı (TYT) ile ilgili açıklama yaptı. ÖSYM, LYS'de sorulacak soruların cevaplarıyla birlikte sadece ÖSYM'nin resmi sitesinden yayımlanacağını belirtti. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu ay yapılacak Temel Yeterlilik Testi'nın (TYT) sorularının yalnızca resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacağını, basın kuruluşları ile paylaşılmayacağını bildirdi.

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince paylaşılan bilgi notuna göre, telif hakları ÖSYM'ye ait olan sınav sorularının, sınav öncesinde ya da sonrasında sosyal medya dahil, yazılı ve görsel basında paylaşılmasının yasak olduğu belirtildi. TYT sorularının yalnızca ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacağı, ancak basın kuruluşları ile paylaşılmayacağı kaydedilerek, 'Bu itibarla, resmi internet sitemizde yayımlandıktan sonra 2018 TYT soruları, yazılı ve görsel basında yalnızca www.osym.gov.tr internet adresinde soruların yer alacağı ilgili URL adresinin paylaşımı (link paylaşımı) ile mümkün olabilecektir.' şeklinde açıklandı.

2018 TYT soruları ne zaman saat kaçta açıklanacak?

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre soruların açıklanacağı saat ve tarih belli oldu mu? Buna göre soruların tamamı (http://www.osym.gov.tr/) internet adresinden,tamamı ise Aday İşlemleri Sisteminden (AİS) (https://ais.osym.gov.tr/) internet sayfasından yayınlanacaktır.