2018 TYT Sınav Soruları ve Cevapları İNDİR!

Haziran 2018 tarihlerinde uygulanan TYT Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına, Haziran 2018 tarihinde saat 13:30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2018 TYT Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

Görme Engelli Adaylara Sorulmayan Sorular için Tıklayınız

2018-TYT’de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

TYT SORULARI VE CEVAPLARI ÖSYM ais.osym.gov.tr'de OLACAK

2018 TYT soruları ve cevaplarının tamamı TYT sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM ais.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açıklacak. Adaylar TYT soruları ve cevaplarını TC Kimlik Numarası ve ÖSYM aday şifresiyle ais'ten öğrenebilecekler.

TYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanı, TYT 2018 sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin sorulara yanıt verdi:

'Sınav sonuçlarını açıklarken süre konusunda sürpriz yapmak gibi bir iddiamız yok. Önemli olan, sağlıklı şekilde sonuçları üretelim. Çünkü sürprizin kurumsal açıdan maliyeti şu; sabaha kadar kişileri çalıştırmak zorundasınız, yorgun bir şekilde hata yapma riski olabiliyor. Dolayısıyla süreyi öne çekme konusunda çok özel bir gayretimiz olmayacak. Ama makul bir süre içinde açıklamaya çalışacağız.' TYT sonuçları ise Temmuz 2018'de açıklanacak.

TYT 2018 soruları ve puan türlerine ilişkin tüm detaylar haberimizde...