2018 TUS ve STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? – STS Sınavı | Eylül 2020

2018 TUS ve STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? – STS Sınavı | Eylül 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018 TUS ve STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulu’nun kararı uyarınca Merkezimiz tarafından Tıp Doktorluğu alanlarında yapılacak Seviye Tespit Sınavı (STS) Nisan 2018 tarihinde uygulanacaktır.

2018 Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavına başvurular, Şubat – Mart 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, bu sınavlara ait Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden ulaşabilirler. Sınava başvuracak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2018-STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu için Tıklayınız

2018-STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

Kategori: STS Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com