2018-STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Sınav Başvurusu Ne Zaman? – STS Sınavı | Eylül 2020

2018-STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Sınav Başvurusu Ne Zaman? – STS Sınavı | Eylül 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018-STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Sınav Başvurusu Ne Zaman?

2018 Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2018-STS TIP DOKTORLUĞU) İlkbahar Dönemi: Başvurular

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulu’nun kararı uyarınca Merkezimiz tarafından Tıp Doktorluğu alanlarında yapılacak Seviye Tespit Sınavı (STS) Nisan 2018 tarihinde yapılacaktır.

Sınava başvurular, Şubat – Mart 2018 tarihleri arasında olacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, bu sınavlara ait Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır. Kılavuzlarda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2018-STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Sınav Başvuru Kılavuzu İndir

2018-STS TIP Doktorluğu İlkbahar Dönemi Sınav Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

Kategori: STS Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com