2018-ÖSYS Orta Öğretim Kurumları Kitapçığı

2018-ÖSYS Ortaöğretim Kurumları Kitapçığı İndirmek için Tıklayın!

ÖSYM 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu'nu yayınladı mı? ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanacak olan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS 2018) kılavuzuna göre,2018 ÖSYS'nin ilk sınavı olan TYT'ye başvurular Mart 2018, TYT 2018 başvuruları ise Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programlarından sorumlu olacak.

ÖSYS 2018 KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS 2018) Başvurları:

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada: 'Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 2018-TYT için başvuruların alınmasına yönelik bilgilendirme amacıyla Başkanlığımız tarafından kamu spotu hazırlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan kamu spotuna erişilebilecektir. Tüm adaylarımıza başarılar diler, tüm başvuru merkezi görevlilerimize teşekkür ederiz.' denildi.

Aday İşlemleri Sisteminin Yenilenmesi

Aday işlemlerine yönelik olarak hizmet veren Aday İşlemleri Sistemi (https://ais.osym.gov.tr), adaylara yönelik hizmet kalitesini arttırmak ve adaylara yeni hizmetler sunmak amacı ile 31.12.2013 tarihinde yenilenmiştir. Yeni aday işlemleri sistemi ÖSYM Başkanlığı bünyesininde geliştirilmiş ve hizmete sunulmuştur. Adaylar sisteme giriş yaptıktan sonra sistem kullanımına yönelik açıklamaları 'Yardım' kısmında bulabileceklerdir. 2018-ÖSYS kayıtları yeni aday işlemleri sistemi üzerinden alınacaktır.

Adaylar T.C. Kimlik / Y.U. Numaraları ve şifreleri ile yeni Aday İşlemleri Sistemine giriş yapabilirler. Adaylar şifre ve giriş ile ilgili sorunları için ÖSYM Çağrı Merkezini (444 OSYM (6796)) arayabilirler. Adaylar şifrelerini kesinlikle başkaları ile paylaşmamalıdır. 0

2018-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT):

2018-Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Temmuz 2018 tarihinde yapılacak .

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar; Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği olarak belirlenmiştir

Kategori: ÖSYS