2018-ÖMSS Özürlü Memur Seçme Sınavı Tercih Kılavuzu – EKPSS Sınavı | Kasım 2020

2018-ÖMSS Özürlü Memur Seçme Sınavı Tercih Kılavuzu – EKPSS Sınavı | Kasım 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018-ÖMSS Özürlü Memur Seçme Sınavı Tercih Kılavuzu

2018-ÖMSS Özürlü Memur Seçme Sınavı Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018-ÖMSS Özürlü Memur Seçme Sınavı Tercih İşlemleri için Tıklayınız

Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’ hükümleri uyarınca yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır.

Tercih Kılavuzu, Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları, önceki ÖMSS Tercih Kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemezler.

Adaylar tercihlerini, Temmuz 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kategori: EKPSS Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com