2018 DGS Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? – Dikey Geçiş Sınavı | Ocak 2021

2018 DGS Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? – Dikey Geçiş Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2018 DGS Sınavı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2018 DGS Sınavı Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 DGS Sınavı Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

MYO öğrencileri bu sınavı bekliyor. Milyonlarca öğrencinin beklediği DGS 2018 başvuru günü ne zaman? 2 yıllık okulu 4 yıllığa tamamlamak için ne yapmak gerekiyor. Mezun olan öğrenciler’in merak ettiği sorular DGS sınavı hakkında her şey. MYO öğrencileri sınava nasıl başvurabilecek? Öğrenciler başvuruları nereden yapacaklar?

DGS sınavına girecek olan öğrencilerin merak ettiği DGS sınavı başvuru işlemleri takvim2019.com’da. MYO öğrencilerinin bekledikleri bilgiler ÖSYM tarafından açıklanmaya başladı. ÖSYM sınav takvimini açıkladı. 2 yıllık Meslek Yüksek okulu öğrencileri bu sınavı bekliyor.2018 DGS sınavı başvuruları ne zaman başlayacak. Öğrenciler ne yapacaklar başvuruda izleyecekleri yollar sayfamızda.

2018 DGS sınavı başvuruları ne zaman başlayacak?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri, Mayıs 2018 tarihinde başlayacak,Haziran 2018 tarihinde sona erecektir.

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri zorunludur.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2018-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme, tercih işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

DGS sınavı mezun öğrenciler başvuruları herhangi bir Meslek Yüksek Okulu başvuru merkezine giderek yapabilecekler. Okuyan Öğrenciler ise okudukları okullarda başvuru merkezlerinde başvuruda bulunabilecekler.

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir.Geçen yıl,

BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL
SINAV ÜCRETİ : 90 ,00 TL
YENİ ŞİFRE EDİNME ÜCRETİ : 2,00 TL

DGS’ye bir başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan adaylardan, öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayanlar, başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla kendileri yapabilirler ya da başvuru merkezlerine giderek yaptırabilirler. Diğer adaylar başvurularını bir başvuru merkezleri aracılığıyla yapacaklardır. Başvuru merkezleri ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden yayınlanacaktır.

ÖSYM tarafından geçtiğimiz sene DGS sınavı başvuru tarihlerinden yola çıkarak, Mayıs 2018 – Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacağını söyleyebiliriz.

2018 yılı sınav saati 09.30, 180 dakika olarak belirlenmişti. Bu yıl için saat belirlenmedi.

Başvuru Merkezlerinden fotoğraf yenileme işlemi ücreti: 5,00 TL dir.
Sınav başvuruları geçen yıl olduğu gibi ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, MYO Müdürlükleri ve www.osym.gov.tr den yapılacaktır.

Sınav Tarihi ise Temmuz 2018 tarihi olarak belirlendi.Daha fazla ayrıntıyı ÖSYM’nin resmi internet sitesinden bir önceki yılın kılavuzlarında bulabilirsiniz. Aynı şekilde gelişmlerde sitemiz tarafından an be an paylaşılacaktır.

2018 DGS sınavı başvuruları ne zaman yapılacak sınav tarihi belli oldu mu? 2018 DGS sınavı başvuruları ne zaman başlayacak? 2018 DGS sınavı ne zaman yapılacak MYO öğrencilerinin 4 yıllığa geçiş için bekledikleri sınav DGS ne zaman yaılacak? 2018 DGS sınavı ne zaman başlayacak? Başvurular ne zaman başlayacak. Başvuru işlemleri nasıl yapılacak, başvuru tarihleri ne zaman, sınav günü, sınav süresi, başvuru ücretleri, hangi bankaya para yatırılacak hepsi ve daha fazla sorunun cevabı takvim2019.com’da. 2018 yılı DGS sınavı hakkında her şey..

Kategori: Dikey Geçiş Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com