2018/1 Yerleştirmeleri ile Kamuya Alınacak Personel Sayısı

Haziran 2018 tarihinde ÖSYM aracılığı ile yapılması beklenen 2018/1 merkezi yerleştirme de kaç memur ataması yapılacak?

Bilindiği üzere her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yılda iki kere olmak üzere merkezi yerleştirme ataması gerçekleştirilmektedir. Atama yapacak olan kurumlar kadrolarını Devlet Personel Başkanlığına göndermekte ve DPB'de kadroları ÖSYM'ye göndermektedir.

ÖSYM'de toplanan kadrolara nitelik kodları verilmekte ve merkezi yerleştirme ataması için başvurular başlamaktadır. Bu senenin ilk merkezi yerleştirme ataması olan 2018/1 merkezi yerleştirme atamasının Haziran 2018 tarihinde başlayıp Temmuz 2018 tarihinde sona ermesi bekleniyor. Peki kaç kişilik alım yapılacak belli mi?

İLK ATAMADA SAYI DÜŞÜK OLABİLİR

Geçtiğimiz sene 2 bin kişilik bir alım yapılmıştı. Bu senenin 2018/1 merkezi yerleştirme ataması olan senenin ilk memur atamasında da yine 2 - 3 bin kişi civarı bir atama yapılması bekleniyor. Henüz atama için resmi bir sayı verilmedi ancak 5 bin kişilik ilan edilen kadroların iki merkezi atamaya bölünerek yapılması planlanacaktır.

2018/1 Yerleştirmeleri kapsamında atama yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin detaylı bilgiler (KPSS Tercih Bilgi Sistemi) www.dpb.gov.tr, www.dpb.gov.tr ve www.turkiye.gov.tr internet adreslerinde Haziran 2018 itibariyle yer alacaktır. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur.'

2018/1 Yerleştirme Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018/1 Yerleştirme İşlemleri için Tıklayınız

Kategori: KPSS Sınavı