2017 YGS Tarih Soru ve Cevapları – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

2017 YGS Tarih Soru ve Cevapları – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2017 YGS Tarih Soru ve Cevapları

YGS Tarih Soruları,Mart 2017 Pazar saat 10.00’da yapılacak olan YGS sınavından hemen sonra burada yayınlanacaktır.

2017-YGS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Tıkla İndir

2016-YGS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Tıkla İndir

Büyük maratonun ilk aşaması sona erdi. 2017 YGS Tarih soruları ve cevapları indir yükle Mart 2017 YGS Tarih soruları nasıldı zor muydu kolay mıydı yorumlar ile birlikte bu sayfada.

2 milyondan fazla adayın girdiği sınav, saat 10.00’da başladı ve adaylara 160 soru için 160 dakika süre verildi. YGS Geometri soruları 2017 adaylara göre orta zorlukta idi, genel olarak uzun paragraf sorularından şikayet eden adaylar sınavın geçen yıla göre eşit düzeyde olduğunu ifade etti.

YGS’deki soruların tamamı, ‘Temel Soru Kitapçığı’ adı altında, ÖSYM’nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak. Soruların pazartesi veya salı günü yayınlanması bekleniyor.

YGS’de en az bir puan türünde 150 ve üzeri puan alamayan adayların, sınavsız geçiş hakkı olanlar hariç, YGS puanları ile bir yükseköğretim programını tercih etme ve LYS’lere girme hakları bulunmayacak. YGS puanı 150’nin altında olan adaylar için ilgili yerleştirme puanı (Y-YGS) hesaplanmayacak. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girme hakkı elde edecek.

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse LYS’ye başvurabilecek. LYS’ye başvurular, Nisan’da alınacak.

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com