2017 YGS Kimya Konuları (ÖSYM) – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

2017 YGS Kimya Konuları (ÖSYM) – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2017 YGS Kimya Konuları (ÖSYM)

2017 YGS Kimya Konu Dağılımları

Ygs Kimya, Ygs’de Fen Bilimleri testinde Fizik dersinden sonra yer alan bir ders. Özellikle sayısal öğrencileri için önem taşıyan 2017 YGS Kimya Konuları‘na bu yazımızda yer vereceğiz. Ygs Kimya’da en çok hangi konulardan sorular karşımıza çıkıyor? Önceki yıllarda hangi konulardan ne kadar sorular gelmiş? Geçtiğimiz yıllarda Ygs Kimya konuları ve soru dağılımı ne şekilde oluşmuş? gibi sorulara cevap bulacağımız yazımıza öncelikle Ygs Kimya testi değerlendirmesi ile başlıyoruz. Ardından 2017 YGS Kimya Konuları‘na geçeceğiz.

YGS Kimya Testi’nin Genel Özellikleri Nelerdir?

YGS Kimya testi YGS Fen Bilimleri testinin 13 soruluk bir kısmını kapsayan bir test. Testte adayların ders hakkında öğrendikleri bilgilerle, yorum ve görme becerilerini birleştirmeleri bekleniyor. Kimya testi genel olarak adaylar tarafından çok zor olarak nitelendirilmeyen testler arasında yer alıyor.

Kimya bölümünden YGS Fen Bilimleri testinde 13 soru çıkıyor.

2017 KİMYA SORULARI DEĞERLENDİRMESİ:

“Sorular beklenilen düzeyde ve yorumdan çok bilgiye dayalı çıkmıştır. Müfredata yeni eklenen sözel içerikli ünitelerden beklenen soru tipleri gelmiş ve soruların genel olarak düzenli çalışan bir öğrencinin yapabileceği seviyede olduğu gözlenmiştir. Soruların Nesibe Aydın Okulları deneme sınavları ve yayınlarına paralel düzeyde olduğunu gözlenmiştir.”

2017 YGS Kimya testine çalışan ve iyi bir net çıkarmak isteyen adayların uygulamaya konulan yeni müfredata uygun çalışmalarını ve son yıllardaki, yorum sorularından ziyade bilgi soruları ağırlıklı sistemi dikkate alarak 2017 YGS Kimya Konuları‘nı daha iyi bilmelerini tavsiye ediyoruz.

Bu detaylı bilgilerden sonra 2017 YGS Kimya Konuları‘na geçebiliriz. Konular 2017 YGS’ye göre oluşturulmuş olup 2017 YGS’de çıkması en muhtemel konulardır. Soru sayıları 2017 YGS’ye aittir. Fikir vermesi amacıyla konulmuştur.

2017 YGS Kimya Konuları ve Soru Dağılımları

1Bağlar1
2Bileşikler4
3Kimyasal Değişimler2
4Çözünürlük2
5Hayatımızdaki Kimya1
6Madde ve Özellikleri1
7Atomun Yapısı1
8Periyodik Cetvel1
9Maddelerin Ayrıştırılması0

Toplam13

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com