2017 YGS Din Kültür Konuları (ÖSYM) – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

2017 YGS Din Kültür Konuları (ÖSYM) – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

2017 YGS Din Kültür Konuları (ÖSYM)

2017 YGS Din Kültürü Konu Dağılımları

YGS’nin son testi olan YGS Din Kültürü testi, Sosyal Bilimler testinin son bölümüne 2013 yılında dahil olmuştur . Bu yazımızda sizlere 2017 YGS Din Kültürü Konuları‘nı vereceğiz. 2017 yılında sınava girenler, hangi konulardan sorular gelecek? Hangi konulara çalışmalıyım? gibi birçok soruya cevap bulamadan Din Kültür soruları ile karşı karşıya gelmişlerdi. 2017 YGS’ye girecekler biraz daha şanslı çünkü önümüzde artık somut sorular var.

YGS Din Kültürü Testi’nin Genel Özellikleri Neler?

YGS Din Kültürü testi Sosyal Bilimler testi içerisinde yer alan ve 5 sorunun çıktığı bir bölüm. İlk olarak Din Kültür dersi yeni sistemin ardından liselerde okutulması zorunlu olan derslerden biri haline geldi. Sonrasında ise ilk olarak 2013 yılından itibaren Din Kültürü soruları Ygs Sosyal Bilimler testinde yer almaya başladı.

Din Kültürü bölümünden Ygs Sosyal Bilimler testinde 5 soru çıkıyor.

Hangi Adaylar Din Kültürü Sorularını Çözecek?

YGS’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olan adaylar Din Kültürü sorularını çözüyorlar. Yani adaylar Sosyal Bilimler testinin ilk 40 sorundan sorumlular. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olmayan veya farklı müfredat ile alan adaylar ise Felsefe sorularını çözüyorlar. Bu adaylar ise ilk 35 sorudan sonra testin 41,42,43,44ve 45. sorularından sorumlular.

2017 DİN KÜLTÜRÜ SORULARI DEĞERLENDİRMESİ:

“Sınavda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının geçen yıla oranla daha kolay olduğu belirlenmiştir. 5 sorunun 3’ü kavram bilgisi gerektirmiştir. Zorlanacak seviyede bir mezhep sorusu gelmiştir. Genel olarak bilginin yanı sıra yorum gücü gerektiren sorular olduğu ve deneme sınavlarımızdaki sorularla çok örtüştüğü gözlenmiştir. Müfredat dışı soru yoktur.”

2017-YGS Sosyal Bilimler Testinde toplam 45 soru bulunacaktır. Cevap kâğıdında bu test ile ilgili alanda 45 cevap alanı bulunacaktır.

Bu detaylı bilgilerden sonra 2017 YGS Din Kültürü Konuları‘na geçebiliriz. Aşağıda tablo olarak konuları inceleyebilirsiniz. Konular 2017 YGS’ye göre oluşturulmuş olup 2017 YGS’de çıkması en muhtemel konulardır. Soru sayıları 2017 YGS’ye aittir. Fikir vermesi amacıyla konulmuştur.

2017 YGS Din Kültür Konuları ve Soru Dağılımları

1Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması ve Kavranması3
2İncil ve Kur’an-ı Kerim ayetlerinin Ortak Noktaları1
3Alevilik ve Bektaşilik1

TOPLAM5

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com